Dezynfekcja ozonowaniem

Dezynfekcja ozonowaniemDezynfekcja pomieszczeń biurowych, stołówek czy szatni pracowniczych z użyciem ozonu to jeden z najskuteczniejszych i sprawdzonych sposobów oczyszczania wszelkich pomieszczeń  z patogenów (bakterii oraz wirusów czy grzybów). Zaletą metody ozonowania jest fakt, że ma ona charakter kompleksowy, ozon jako gaz dociera do przestrzeni trudnych do zdezynfekowania inną metodą oraz charakteryzuje się dobrą przenikalnością powierzchni porowatych. Ozon jest środkiem o silnych właściwościach utleniających, stosowanym w dezynfekcji m. in. wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i wody basenowej. Zastosowanie odpowiedniej dawki ozonu, pozwalającej na uzyskanie wystarczająco dużego stężenia w powietrzu jest zależne od możliwości technicznych generatora ozonu stąd też my, w naszej pracy używamy zdublowanych urządzeń o wysokich parametrach pracy, które uwalniają gaz w zamkniętym pomieszczeniu i całkowicie niszczą szkodliwe substancje oraz eliminują je z pomieszczeń.

Dezynfekcja ozonowaniemOzonowania pomieszczeń nie należy oczywiście zakładać jako wyłącznego działania mającego jedynie na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, ale  stosowanie takich działań ma szczególne  uzasadnienie wówczas gdy w danym zakładzie pracy, w konkretnym pomieszczeniu przebywały osoby z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. Ozonowanie przeprowadzone nocą pozwala wówczas już następnego dnia udostępnić te pomieszczenia zdrowym pracownikom. Do ozonowania pomieszczeń naszych klientów  wykorzystujemy specjalne generatory ozonu o wysokiej wydajności, które pozwalają uzyskać wysokie stężenia gazu już po kilkunastu minutach pracy urządzeń.

Kluczowe przy tym zabiegu jest wykonanie opomiarowania stężenia ozonu przed, w trakcie i po wykonanym zabiegu. Wykonujemy takie pomiary miernikami ozonu, a oznaczone wartości są zapisywane w protokole ozonowania, który jest potwierdzeniem wykonanej usługi.