Aktualności

Renowacja posadzki pod halę okleinowania

SARA System poza zleceniami zewnętrznymi wykonuje także rewitalizacje posadzek dla swoich dotychczasowych klientów. W związku z dynamicznym rozwojem i przeniesieniem magazynu wyrobów gotowych do innej lokalizacji, nasz klient ALUPLAST zlecił nam doczyszczanie oraz zabezpieczenie posadzki hali po tym właśnie magazynie. W rewitalizowanej hali zostaną teraz zlokalizowane linie okleinowania profili okiennych. Świat wokół nas staje się coraz bardziej kolorowy,  a co za tym idzie sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Coraz bogatsza gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjność cenowa stolarki plastikowej zdecydowały o jej rosnącej od lat popularności i wyraźnej dominacji nad stolarką drewnianą. Dlatego też niezbędnym stało się rozbudowanie istniejącego parku maszynowego i przeniesienie produkcji do większej hali. Nasz klient oczekiwał doczyszczenia i poprawy strony wizualnej posadzki, a biorąc pod uwagę jej dotychczasowe intensywne użytkowanie i niemożność wykonywania codziennej bieżącej pielęgnacji - nie było to zadaniem łatwym. Zdjęcie dokumentuje efekt naszych prac przed i po renowacji.

Kolejna budowa WPIP za nami!

W październiku otrzymaliśmy wielozakresowe zlecenie od naszego partnera – Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Budowlanej na kompleksowe przygotowanie do przekazania magazynu wysokiego składowania. Inwestorem jest spółka z branży farmaceutycznej PHYTOPHARM Klęka SA, dla której zarówno Generalny Wykonawca jak i nasza spółka realizuje już kolejne zlecenie. Zakres naszych prac obejmował między innymi odpylenie i umycie preparatem zawierającym inhibitory korozji całej konstrukcji stalowej hali, a także  po zakończeniu montażu regałów wysokiego składowania gruntownego umycia ścian oraz posadzki. Na szczególną uwagę zasługuje system gaszenia pożaru zamontowany w magazynie. Po wykryciu ogniska ognia z wytwornic piany zlokalizowanych pod dachem w ciągu kilkudziesięciu sekund zostaje wytworzona piana gaśnicza, która wypełniając całą kubaturę magazynu zamyka dostęp tlenu, a w konsekwencji gasi pożar w ciągu kilku minut od zaistnienia. System ma tę przewagę, że po spłukaniu pozostałości piany  zarówno regały , konstrukcja jaki i nie naruszony przez ogień towar mogą być dalej użytkowane co znacznie ogranicza straty spowodowane przez sam pożar i akcję gaśniczą. Przed przekazaniem obiektu Inwestorowi niezbędne było testowe uruchomienie wytwornic , naszym zadaniem było umycie magazynu po zakończonym teście.

Renowacja kaplicy w Kamionkach

Wrzesień rozpoczęliśmy ciekawym zleceniem renowacji posadzki przemysłowej w miejscu kultu religijnego  – kaplicy pod wezwaniem Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach. Zadanie o tyle trudne, że w kaplicy odbywają się codziennie msze święte, zatem z  wykonaniem zlecenia należało się dostosować do harmonogramu wydarzeń w parafii. Posadzka choć wykonana poprawnie  nie była należycie pielęgnowana, co doprowadziło do powstania miejscowych uszkodzeń i głęboko zalegających w jej strukturze zanieczyszczeń.  Po doczyszczeniu i zabezpieczeniu posadzki administrator kaplicy został poinformowany o sposobach minimalizowania jej uszkodzeń, a także otrzymał pakiet materiałów informacyjnych i Instrukcję Pielęgnacji Posadzki wraz z  preparatem do jej codziennej pielęgnacji.

Kolejny COMAC Ultra 85 BS

W związku z podpisaniem kolejnego kontraktu długoterminowego na codzienny serwis blisko 46 tysięcy metrów kwadratowych posadzek, niezbędny stał się zakup kolejnego samojezdnego automatu z segmentu premium jakim jest COMAC Ultra 85 BS. Jest to już 7 automat klasy ULTRA jakim dysponuje nasza firma. Zmywarka COMAC Ultra produkowana jest w dwóch wersjach użytkowych, zamiatająco – zmywającej oraz szorująco – zmywającej. Maszyny te cechuje bezawaryjność oraz niespotykane w tej klasie urządzeń rozwiązania mające wpływ na komfort pracy operatora, takie jak tryb pracy w pełni automatyczny czy amortyzowany fotel wraz z podłokietnikami z pełną regulacją ustawień. Maszyny te mogą na jednym cyklu ładowania akumulatora zmyć nawet 20 000 metrów kwadratowych posadzki co czyni je optymalnymi do pracy w cyklu 8 – godzinnym. Istotnym elementem wpływającym na decyzje o ich zakupie ma dostępność do części zamiennych, a także niski koszt materiałów eksploatacyjnych. Obecnie spółka posiada blisko 60 zmywarek tej marki z każdej z oferowanych przez producenta klasie użytkowej. 

Zakupy  Flotowe zakończone

W lipcu zakończyliśmy zakupy nowych samochodów marki CITROEN do naszej floty. W związku z naciskiem jaki kładziemy na terminowe wykonywanie zleceń  dostrzegamy  jak istotną rolę odgrywa bezawaryjność i funkcjonalność pojazdów, które użytkujemy. O wyborze tej marki zadecydowały także niskie koszty eksploatacji tych pojazdów i wysoka wartość rezydualna. Obecnie spółka użytkuje samochody z każdego segmentu oferowanego przez tą markę. Są to zarówno mniejsze samochody dostawcze jak Citroen Berlingo, ale także średnie auta wykorzystywane przez nasz serwis jak Citroen Jumpy, czy największy z dostępnych  samochodów ciężarowych Citroen Jumper, który realizuje zadania związane z logistyką i łańcuchem dostaw, tak na trasach krajowych, jak i zagranicznych. Od początku działalności spółki naszym kompleksowym dostawcą usług flotowych, w tym sprzedażą, serwisem i obsługą ubezpieczeniową jest firma Citroen Labijak Auto z Poznania. Nasze samochody cechuje  jednolita kolorystyka i są zawsze oznaczone logotypem spółki oraz krótkim opisem działalności. W najbliższej przyszłości zamierzamy kontynuować cykliczną wymianę floty, by średni wiek pojazdów użytkowanych przez pracowników nie przekraczał trzech lat.