Aktualności

SARA System na Targach Pracy

Targi pracy to zyskująca coraz większą popularność forma spotkania pracodawcy z potencjalnym kandydatem na pracownika. Jest ono cenne dla obu stron. Stąd też nasza decyzja by pojawić się na Targach Pracy w Kościanie. Poszukujący zatrudnienia mogą szybko i efektywnie dowiedzieć się „z pierwszej ręki” jak wyglądają warunki zatrudnienia w naszym przedsiębiorstwie i zadać pytania, na które nie zawsze można uzyskać odpowiedzi w Internecie czy przez telefon. Na tego typu wydarzenia coraz chętniej przybywają absolwenci oraz osoby posiadający orzeczenie o niepełnosprawności. Jest to dla nich dobra okazja, by zmierzyć się ze swoimi obawami i lękami, czasem stereotypami dotyczącymi tego, jak potraktuje ich pracodawca wiedząc, że towarzyszy im jakaś niepełnosprawność lub brak doświadczenia. W niezobowiązującej atmosferze, zapewniającej dużą anonimowość i wymianę informacji, absolwenci oraz niepełnosprawni kandydaci mogą dowiedzieć się jakie miejsca pracy możemy im zaoferować. Obecnie Diversity Index, który ocenia politykę różnorodności i zatrudnienia naszej firmy jest na wysokim poziomie właśnie dzięki zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Zakup specjalistycznej szlifierki Schwamborn

Niemal każdego miesiąca napotykamy w zleceniach posadzki tak silnie zdegradowane, że metody rewitalizacji chemicznej, czy też mechanicznej, które stosujemy nie przynoszą spodziewanych efektów. Szlifowanie padami przeznaczonymi do doczyszczania posadzek o ciemnym zabarwieniu doczyszcza powierzchnię posadzki, ale nie pozwala na jej wyrównanie czy też wręcz usunięcie wżerów i uszczerbków. Poprosiliśmy więc o pomoc specjalistów w tej dziedzinie - Firmę Schwamborn, którzy ku naszemu zaskoczeniu zorganizowali dla naszej firmy pokaz możliwości i zastosowań swoich urządzeń. Firma Schwamborn, założona w roku 1935 przez Pana Alois Schwamborn, jest przedsiębiorstwem z długoletnim doświadczeniem w konstruowaniu profesjonalnych maszyn do pielęgnacji i wykonywania posadzek. W siedzibie firmy mieszczącej się w miejscowości Wangen niedaleko Göppingen (na południu Niemiec) konstruowane i produkowane są od roku 1964 produkty i rozwiązania stosowane do: CZYSZCZENIA, SZLIFOWANIA, FREZOWANIA, ZACIERANIA. Wieloletnie doświadczenie, ścisła współpraca z branżą oraz ciągłe poszukiwanie nowatorskich rozwiązań sprawiają, że produkty firmy Schwamborn mają stałe miejsce w przemyśle branż czyszczącej i budowlanej. Mieliśmy okazję testować urządzenia wielofunkcyjne oraz specjalistyczne. Nasz wybór po wnikliwej analizie i testach na zniszczonej posadzce padł na maszynę serii DSM 450, gdyż jest to uniwersalna maszyna do czyszczenia, usuwania powłok, szlifowania i polerowania. Do transportu ma możliwość rozdzielenia na dwa moduły. Wierzymy, że zakup ten w pełni i szybko przyniesie Nam korzyści i pozwoli zaistnieć także na rynku obróbki mechanicznej posadzek.

W podziemiach STAREGO RYNKU w Poznaniu...

Jesteśmy profesjonalną firmą, która wykonuje rewitalizacje posadzek głównie na dużych powierzchniach. Jednak nie stronimy też od mniejszych , szczególnie jeśli znajdują się w specyficznych, czy interesujących miejscach. I tak w lutym podjęliśmy się zadania  przygotowania i zabezpieczenia posadzki w nowych , niedawno odkrytych przez archeologów podziemiach Starego Rynku w Poznaniu. Inwestor przeznaczył te położone blisko 10 metrów pod ziemią krypty na prestiżową restaurację, gdzie w otoczeniu kilkusetletnich murów będzie można zjeść wyszukane dania kuchni staropolskiej przy dźwiękach muzyki klubowej. Obawialiśmy się sytuacji w której  impregnat polimerowy przy tak dużej wilgotności posadzki nie wniknie wystarczająco głęboko w strukturę betonu. Konieczne by przyspieszyć ten proces okazały się nagrzewnice, które znacznie poprawiły cyrkulację i temperaturę powietrza.  Na tej głębokości temperatura oscyluje na bardzo niskim , niesprzyjającym preparatom impregnującym poziomie.  Ostatecznie po kilkudziesięciu godzinach impregnat się utwardził, a my otrzymaliśmy zaproszenie na uroczyste otwarcie owej restauracji.

Rozpoczęcie robót dla spółki BUD-RENTAL

Dla spółki Bud-Rental Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością INVESTMENT Sp.k. prowadziliśmy roboty związane z rewitalizacją posadzki w jednym z ich centrów magazynowych. Cechą szczególną prac było zaangażowanie kilku procesów w celu odbudowy posadzki znacznie już zdegradowanej chemicznie i mechanicznie przez Najemcę.  Nasze roboty przebiegały kilku-etapowo, od doczyszczania posadzki, po jej szlifowanie z udziałem maszyny firmy Schwamborn DSM 450 uzbrojonej w tarcze diamentowe. Końcowym procesem było zabezpieczenie posadzki preparatem S 740 Brillant firmy BUZIL. Spółka Bud - Rental oferuje własne powierzchnie produkcyjne, magazynowe i biurowe w Centrach Magazynowych opisanych na stronie internetowej oraz świadczy profesjonalne usługi magazynowania. Obecnie posiada powierzchnie magazynowe w Poznaniu, Bugaju koło Poznania oraz Swarzędzu Jasinie, a także w Paczkowie pod Poznaniem. Kończąc te roboty otrzymaliśmy kolejne zlecenie na prace w innej lokalizacji klienta co było potwierdzeniem profesjonalizmu naszych usług.

Kolejne szkolenie technologiczne BUZIL

Umiejętny styl kierowania personelem oraz przemyślany system motywacyjny powodują, że pracownicy są zadowoleni i wydajnie pracują. Oprócz sprawiedliwej płacy, jasnych kryteriów ocen i pochwał ze strony pracodawcy, motywującą rolę mogą odegrać właśnie dobrze przeprowadzone szkolenia. Nowozatrudniony pracownik rozpoczyna swoją karierę w naszej firmie od szkolenia polegającego na dokładnym  zaznajomieniu się ze specyfiką swojej przyszłej pracy, a także na szczegółowym zapoznaniu się z środkami, za pomocą których będzie pracował. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej firmy i osób, które przeszkolą pracowników. W tej dziedzinie także stawiamy na profesjonalizm. Główny technolog firmy BUZIL Jacek Szargan szkoli naszych pracowników w tym właśnie zakresie od 10 lat. Osoba po odbyciu tak profesjonalnego szkolenia nie ma obaw przed ich bezpiecznym zastosowaniem, bo jak wiadomo, informowanie jest kluczem do działań profilaktycznych. Przyszły pracownik od razu wie jak chronić swoje zdrowie, efektywnie wykonując powierzone mu zadania przy użyciu wykorzystywanych profesjonalnych środków chemicznych.