Aktualności

Centrum konferencyjne Veolia Energia Poznań

W wrześniu mieliśmy okazję zwiedzić od środka zakład elektrociepłowniczy Veolia Poznań, zlokalizowany w Koziegłowach. To za sprawą zlecenia, które otrzymaliśmy od naszego stałego Zleceniodawcy. Wykonawcą centrum konferencyjnego została spółka ERESCO z Gniezna, dla której od lat świadczymy usługi porządkowe. Przygotowaniu do odbioru podlegał budynek, w skład którego wchodziły sale konferencyjne z zapleczem gastronomiczno - sanitarnym. Łącznie w pomieszczeniach centrum można zorganizować eventy, w których uczestniczyć będzie jednorazowo kilkaset osób.

Rozbudowa magazynu SHIMANO

Sara System 5 lat temu przygotowała nową siedzibę tego globalnego koncernu do użytkowania. Zabezpieczaliśmy wówczas także posadzki. W tym roku nastąpiła rozbudowa obiektu o powierzchnię magazynową. Oczywiście wykonawcą rozbudowy była firma WPIP. Otrzymaliśmy zlecenie przygotowania posadzek oraz zabezpieczenia stref przy dokach przeładunkowych, które są obszarami najbardziej narażonymi na zabrudzenia. Cieszy nas opinia naszych klientów o przygotowanych przez nas zabezpieczeniach posadzek, szczególnie wówczas gdy wykonujemy kolejne prace związane z doczyszczaniem i ponownym zabezpieczaniem posadzek u tego samego klienta. Zaufanie Shimano i WPIP jest najlepszym przykładem jakości naszych prac.

Piękna siedziba MATERIALISE

Lipiec okazał się dla nas być miesiącem wyjazdowym. Nasz partner przedsiębiorstwo WPIP z Poznania było Generalnym Wykonawcą nowej siedziby spółki MATERIALISE w Bielnach Wrocławskich. Zakres naszych robót obejmował kompleksowe przygotowanie do odbioru całego budynku biurowego wraz z częścią produkcyjno - magazynową. Na stronie firmy czytamy: od początku powstania firmy w 1990 r. celem MATERIALISE było odkrywanie wszystkich możliwości jakie oferuje druk 3D. Dlatego Materialise stosuje swoje doświadczenie w ramach szerokiej gamy rozwiązań z zakresu oprogramowania, inżynierii i usług druku 3D, które wspólnie tworzą kręgosłup tej branży. Wszystkie dziedziny działalności firmy Materialise umożliwiają wielu branżom, takim jak opieka zdrowotna, motoryzacja, lotnictwo, sztuka i projektowanie, czy też innym dobrom konsumpcyjnym tworzyć innowacyjne zastosowania druku 3D, które sprawiają, że świat staje się lepszym i zdrowszym miejscem. Siedziba w Belgii oraz oddziały na całym świecie, zgromadziły największą grupę programistów w branży, tworząc tym samym jeden z największych zakładów druku 3D na świecie. Dzięki możliwości zastosowania cyfrowego procesu produkcji, nasi odbiorcy wprowadzają innowacje, które mogą na zawsze zmienić oblicze ich branży.

Kolejny oddział DONAUCHEM

W czerwcu po raz trzeci SARA System kompleksowo przygotowała do odbioru oddział tej firmy zlokalizowany w miejscowości Łubna pod Warszawą. Zakres naszych robót obejmował między innymi umycie całej zewnętrznej elewacji budynku biurowego. DONAUCHEM jest częścią międzynarodowej grupy Donau Chemie, której początki sięgają 170 lat wstecz. Główna siedziba grupy znajduje się w Austrii, gdzie też zlokalizowane są trzy fabryki wytwarzające szereg wysokiej jakości produktów chemicznych. Swoją działalnością, obok Austrii i Polski, Donau Chemie obejmuje także Niemcy, Włochy, Węgry, Czechy, Słowację, Rumunię i USA. Donauchem Polska jest firmą specjalizującą się w dystrybucji surowców i półproduktów chemicznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, np. spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, tekstylnym, metalowym, chemii gospodarczej, farbach i lakierach, poligrafii i wielu innych.

BAŁYK Tower na ukończeniu

W samym sercu Poznania otwarto BAŁTYK Tower - nowoczesny biurowiec, zaprojektowany przez jedną z najbardziej uznanych pracowni architektonicznych na świecie - MVRDV. Jesteśmy dumni z faktu, że i SARA System miała swój udział w tej inwestycji. Generalny wykonawca budynku firma PORR zleciła naszej firmie prace porządkowe wokół budynku - czyszczenie i mycie infrastruktury oraz posadzek. Prace były o tyle skomplikowane, że byliśmy jedną z wielu firm, które w ostatnich dniach przed oficjalnym otwarciem wykonywały roboty na tej inwestycji, a przy tym nasz odcinek prac nie był wyłączony z użytkowania dla mieszkańców Poznania. Budynek wygląda inaczej w zależności od miejsca, w którym stoimy. Zmienia się jak kameleon. Rozszerza się lub zwęża, jest smukły i rozległy zarazem - wszystko zależy od punktu, w którym znajduje się obserwator. 16-piętrowy budynek od początku budził kontrowersje. Zarzucano mu przeskalowanie i nie wpisywanie się w otaczającą przestrzeń. Jednych oburza, innych zachwyca, ale jedno jest pewne - obok tego obiektu nie można przejść obojętnie.