Aktualności

Polimeryzacje posadzek dla ALBATROS Aluminium

ALBATROS Aluminium zakończyło budowę trzeciej hali produkcyjno – magazynowej o powierzchni blisko 6000 metrów kwadratowych. Tak jak w poprzednich realizacjach zostaliśmy zaproszeni do wykonania polimeryzacji posadzki oraz prac konserwacyjnych związanych z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej – tłoczenia profili aluminiowych. Albatros Aluminium to producent światowej klasy profili aluminiowych. Spółka założona niecałe 5 lat temu zajmuje obecnie teren o powierzchni kilkunastu hektarów w strefie przemysłowej zlokalizowanej w Wałczu przy ulicy Południowej. Powierzchnia hal produkcyjnych to już ponad 10 tysięcy metrów, a w planach jest budowa kolejnej 4 hali produkcyjnej. Firma oferuje elastyczność oraz zdolność płynnego dostosowania się do zapotrzebowania najbardziej wymagających odbiorców, zogniskowanie prowadzonej działalności przede wszystkim na produkcję profili trudnych, gotowość i zdolność produkcji dużych gabarytowo profili aluminiowych, niedostępnych w Polsce (są w stanie dostarczyć profile z prasy o rozmiarze 20" czyli profile, które mieszczą się w kole opisanym o średnicy około 600-750 mm w zależności od jego kształtu) to wszystko dzięki unikalnej technologii i stałym nakładom na rozwój i inwestycje.

SARA System dla GETINGE

Grupa Getinge jest światowym liderem w dostarczaniu sprzętu , systemów i rozwiązań służących podnoszeniu jakości i obniżaniu kosztów w służbie zdrowia i przemyśle biotechnologicznym. W związku z otwarciem nowego oddziału w Polsce firma ta zleciła spółce SARA System kompleksowe prace związane z podniesieniem jakości posadzki w zakresie anty-statyczności oraz spójności technicznej wierzchnich warstw posadzki, na której posadowiono linię technologiczną do produkcji sterylizatorów do narzędzi chirurgicznych. Posadzka została zagruntowana preparatem na bazie poliuretanów, dzięki czemu zostały osiągnięte wyznaczone cele jakościowe. SARA System doczyściła i zabezpieczyła przestrzeń produkcyjną o powierzchni 6200 metrów kwadratowych.

Getinge Infection Control (GETINGE) to jeden z trzech obszarów działalności biznesowej Getinge AB — notowanej na giełdzie szwedzkiej grupy spółek. W skład Getinge Infection Control wchodzą dwa segmenty biznesowe: Służba zdrowia oraz Nauka i przemysł. Dla segmentu służby zdrowia GETINGE jest dostawcą rozwiązań w zakresie zwalczania zakażeń, a dla nauki i przemysłu — kluczowym dostawcą rozwiązań w zakresie zapobiegania skażeniom. GETINGE plasuje się wśród światowych liderów w dostarczaniu myjni‑dezynfektorów i sterylizatorów dla służby zdrowia oraz nauki i przemysłu. Od chwili powstania w 1904 roku firma Getinge Infection Control jest symbolem innowacji i postępu technicznego w dziedzinie dezynfekcji i sterylizacji. Wraz z dwoma pozostałymi obszarami działalności biznesowej — opieką długoterminową (Extended Care, ARJOHUNTLEIGH) oraz systemami medycznymi (Medical Systems, MAQUET) — cała grupa Getinge skupia się na najnowocześniejszych technologiach medycznych.Struktura Getinge Infection Control jest obecna na całym świecie — ma 36 oddziałów na 6 kontynentach oraz współpracuje w zakresie sprzedaży i serwisu z siecią ponad 230 dystrybutorów i firm partnerskich reprezentujących Getinge Infection Control.

SARA System w SĄDZIE Rejonowym...

SARA System w SĄDZIE Rejonowym....  jako wykonawca szeregu prac związanych z renowacją posadzek z marmoleum. Producent tychże wykładzin elastycznych , firma FORBO Floring polecił naszą spółkę jako gwaranta poprawnego  wykonania prac okresowych, tj. zestripowania pozostałości warstw akrylowych, wosków, płynów myjących i zanieczyszczeń. Prace te wymagały przestrzegania reżimu technologicznego, a w szczególności  dokładności w aplikacji stripera, ze względu na styczność wykładzin z zabytkowymi płytkami ceramicznymi, a także obecność w obiekcie zabytkowym. Obiekt wzniesiono w latach 1905-1908 w bezpośrednim sąsiedztwie więzienia, czyli obecnego aresztu śledczego. Projektantami byli architekci berlińscy - Grutter i Hirt. Barok wilhelmiński był charakterystyczny dla rządowego budownictwa pruskiego tamtego okresu. Gmach charakteryzują intensywne boniowania cokołu i naroży, wielki porządek w strefie wejściowej, dwa wysunięte ryzality boczne oraz portal wejściowy z alegoriami Prawa i Sprawiedliwości umieszczonymi w przerwanym naczółku. Równie reprezentacyjne są wnętrza, zwłaszcza hol i paradna, wachlarzowa klatka schodowa z balustradami z kutego żelaza. Całość uzupełniają płaskorzeźby, sztukaterie i witrażeObecnie budynek mieści Sądy Rejonowe dla Starego i Nowego Miasta oraz Wildy. Sądy dla pozostałych dzielnic (Jeżyce i Grunwald) zlokalizowano przy ul. Kamiennogórskiej, w nowoczesnym gmachu.

SARA System współpracuje z LARS

LARS zleca spółce SARA System prace porządkowe po budowie oraz zabezpieczenie posadzek nowego zakładu. Zakres naszych prac obejmował między innymi odpylanie i mycie konstrukcji nośnej dachu, ścian oraz infrastruktury w części produkcyjnej, gdzie wymagana jest wysoka jakość produkcji i czystości powietrza, a także doczyszczenie i zabezpieczenie preparatem  polimerowym posadzek w całym zakładzie.  Firma LARS założona została w 1984 roku przez Andrzeja Szymańskiego. Początkowo swą działalność opierała głównie na gazowych systemach grzewczych, jednak już po dwóch latach poszerzyła swą działalność o oświetlenie. Doświadczenie Właściciela w dziedzinie automatyki i ogrzewania umożliwiły rozpoczęcie projektowania oraz produkcji regulatorów temperatury, a krótko potem sterowników do pomp AURATON (dawniej znane pod marką Euroster). Z biegiem lat oferta firmy LARS wzbogacona została o urządzenia klimatyzacyjne, zamki biometryczne, a także badania i pomiary oświetlenia. Najmłodszym działem LARS'a, stworzonym dzięki zamiłowaniu Właściciela do lotnictwa, jest serwis helikopterów amerykańskiej firmy Robinson.

SARA System podwykonawcą MOSTOSTALU Warszawa

Mostostal Warszawa jest aktywną spółką we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów „pod klucz” dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka należy do grona najbardziej znanych spółek tego sektora w Polsce. Zakres naszych prac dla tej spółki obejmował wykonanie prób doczyszczania posadzki żywicznej oraz wydania opinii na temat technologii jej eksploatacji w Aquaparku w KUTNIE, którego MOSTOSTAL był generalnym wykonawcą. Nawiązaliśmy dobre relacje z Działem Obsługi Gwarancyjnej spółki i otrzymaliśmy pozytywną opinię na temat wykonanego zlecenia.