Aktualności

Rewitalizacja posadzki w Phytopharm Klęka S.A.

Na zlecenie spółki Phytopharm Klęka S.A. z siedzibą w Klęce, która jest częścią międzynarodowego koncernu Europlant Group wykonaliśmy doczyszczenie i zabezpieczenie posadzki magazynu wyrobów gotowych i półproduktów. Nasza praca polegała na usunięciu pozostałości po poprzednich warstwach zabezpieczających, środkach pielęgnacyjnych i zabrudzeniach około-produkcyjnych, a następnie neutralizacji posadzki i jej nasyceniu preparatem polimerowym z serii produktowej Corridor firmy BUZIL. Domeną działania Europlant Group jest produkcja i dystrybucja leków roślinnych wyłącznie w kanale aptecznym. Spółka aktywność koncentruje na rynkach zbytu Europy Środkowej i Wschodniej, przede wszystkim w Rosji, Polsce, Czechach oraz na Ukrainie. Podstawą jej działalności jest produkcja i dystrybucja innowacyjnych leków i innych produktów prozdrowotnych pochodzenia roślinnego. Dostarczają klientom produkty roślinne służące profilaktyce i terapii, wytwarzane z najwyższej jakości substancji aktywnych o udowodnionej skuteczności i sprawdzonym bezpieczeństwie stosowania, o doskonałych walorach organoleptycznych, przeznaczonych do sprzedaży aptecznej. Po wykonaniu zlecenia poinformowaliśmy klienta o sposobie pielęgnacji posadzki , przekazując osobom odpowiedzialnym Instrukcję Użytkowania i Pielęgnacji, której jesteśmy autorem.

Kolejny Massey Ferguson w naszej flocie

W związku z rozszerzaniem działalności spółki o kolejne zadania z zakresu Utrzymania Ruchu, niezbędnym stał się zakup kolejnego ciągnika. Jako, że użytkujemy już kilka modeli tej marki, a obsługa serwisowa i bezawaryjność ciągnika była głównym czynnikiem wyboru, nasz wybór padł na właśnie wprowadzany na rynek model Massey Ferguson 5612 o mocy 120 KM, którego dealerem jest firma Korbanek z Tarnowa Podgórnego. Twarde i przygotowane do ciężkich prac: nowe ciągniki Massey Ferguson serii 5600 są uniwersalne i umożliwiają wykonanie nawet najcięższych prac w każdym przedsiębiorstwie. Te wielozadaniowe i nowoczesne ciągniki spełniają wszystkie stawiane im wymagania. Nowe modele oferują więcej dostępnej mocy, od 85 KM do 130 KM. To co wyróżnia nowe ciągniki MF 5600 to nowoczesny design oraz najlepsze "geny" z wcześniej produkowanych ciągników serii 5400. Nowa kabina zastosowana w ciągnikach tej serii jest jeszcze bardziej komfortowa i przestronna. Jak zawsze po zakupie nasi operatorzy brali udział w całodniowym szkoleniu z obsługi ciągnika, które prowadzili wykwalifikowani technicy z firmy Korbanek.

SARA System w firmie BROMargo

Na zlecenie firmy z sektora rolniczego wykonaliśmy doczyszczanie i zabezpieczenie preparatem poliuretanowym posadzki hali konfekcji jaj spożywczych . Właściciele przedsiębiorstwa mieli problemy z utrzymaniem w czystości posadzki hali konfekcji jaj, ich selekcji oraz pakowania dla klienta końcowego, a głównym powodem tych trudności była otwarta i szorstka struktura posadzki. Doczyszczenie było niezmiernie czasochłonne, ze względu na istniejącą w hali linię technologiczną, która uniemożliwiała użycie w bezpośredniej jej bliskości maszyn czyszczących, ze względu na niebezpieczeństwo jej rozkalibrowania. Po wykonaniu neutralizacji, zaaplikowaliśmy preparat poliuretanowy, który posadzkę zagruntował zamykając pory i wyrównał jej powierzchnię. Jak zawsze przy tego typu pracach, przekazaliśmy użytkownikowi Instrukcję pielęgnacji posadzki. Firma BroMargo Sp. z o.o. wyrosła z solidnej tradycji farmerskiej. Firmę w latach 70-tych założyli przyjaciele z ławy szkolnej: Panowie Marek Stachowiak i Michał Schweiger. W ciągu 35 lat rozwoju przedsiębiorstwo z firmy specjalizującej się w prowadzeniu stad reprodukcyjnych, przekształciło się w nowoczesny zakład posiadający: dwa zakłady wylęgu drobiu , własne fermy odchowowe , własne fermy rodzicielskie oraz specjalistyczną flotę do transportu jaj wylęgowych oraz piskląt.

Rewitalizacja podłóg olejowanych w PAC

Dla naszego klienta spółki PAC z siedzibą w Śremie wykonaliśmy doczyszczanie i okresowe olejowanie podłogi drewnianej wykonanej z drewna dębowego. Podłogi z drewna olejowanego są podłogami wykonanymi z obrobionego drewna litego, nasączonego olejem naturalnym (lnianym, sojowym lub słonecznikowym) często z dodatkiem żywic. Najczęściej wykorzystywanymi gatunkami drewna krajowego są dąb, jesion, buk, orzech, klon, modrzew czy brzoza. Podłogi drewniane są coraz częściej stosowane przez projektantów, gdyż właściwe pielęgnowane łączą trwałość z estetyką. W siedzibie firmy Polish Assembly Centre podłoga drewniana została zaprojektowana, jako jeden z trzech materiałów wiodących po szkle i betonie. Uzyskano w ten sposób niepowtarzalne wnętrze, które zachwyca wszystkich odwiedzających fabrykę po raz pierwszy. Nasza praca polegała na usunięciu silnych zabrudzeń, które nie są usuwane w trakcie codziennej pielęgnacji, a także ponownym zaaplikowaniu oleju firmy BONA.

SARA System dla spółki  IMPAKT przygotowała nową siedzibę

Na zlecenie Generalnego wykonawcy obiektu firmy REAL Leszno nasza spółka przygotowała do odbioru trzykondygnacyjny budynek biurowy wraz z magazynem wysokiego składowania o wysokości 15 metrów. Oprócz standardowych prac otrzymaliśmy także zlecenie na doczyszczenie i zabezpieczenie posadzki magazynu.  Inwestorem jest firma IMPAKT z Puszczykowa. Firma REAL Włodzimierz Pospiech specjalizuje się w realizacji obiektów przemysłowych, centrów logistycznych i handlowych, jak również w obsłudze inwestycji budowlanych „pod klucz” tzn. począwszy od wyboru terenu pod inwestycje poprzez prace projektowe, prace wykonawcze, a skończywszy na oddaniu obiektu do użytkowania. Impakt powstał w 1997 roku w Rawiczu, jako własność osoby fizycznej. W 1999 roku został utworzony oddział poznański, a w 2002 roku firma Impakt zmieniła formę prawną i przekształciła się w Impakt Sp. z o.o. Początkowo głównym profilem działalności była dystrybucja programów użytkowych, edukacyjnych i gier komputerowych. Wraz z rozwojem firmy i rozszerzaniem się sieci dystrybucji wprowadzony został nowy asortyment w postaci akcesoriów komputerowych i nośników danych. Szybko zostały podpisane umowy dystrybucyjne z czołowymi krajowymi dostawcami. Reagując na zmiany rynkowe po wejściu Polski do UE, firma zaczęła importować produkty znanych światowych producentów oraz promować własne marki, dodatkowo posiadając status dystrybutora kilku dużych korporacji międzynarodowych mających swoje oddziały na terenie Polski.