Aktualności

Czyszczenie gresów w Kościele

Podstawowym profilem działalności SARA System jest kompleksowe utrzymanie czystości oraz jakości produkcji, a także wszelkie roboty związane z posadzkami. Czasami jednak otrzymujemy zlecenia nietypowe wobec których nie pozostajemy obojętni. W marcu Proboszcz kościoła w Kębłowie zwrócił się do Nas z prośbą o pomoc w przygotowaniu kościoła na zaplanowane nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.  Kopia z Częstochowy "wędruje" po całej Polsce. Drogę, którą jest przenoszony lub przewożony obraz, mieszkańcy przystrajają flagami: papieską, maryjną i narodową. Przez cały czas Jego pobytu w parafiach przy obrazie odbywają się nocne czuwania, modlitwy i msze Święte. Jest to wydarzenie szczególne, które odbywa się niezwykle rzadko, a ponieważ nasza spółka na ternie tej parafii ma zlokalizowany swój oddział, zdecydowaliśmy się także w tym wydarzeniu pomóc doczyszczając posadzkę w kościele.

Polimeryzacja posadzek dla JOST Chemicals

Jost Chemical to znany globalny lider produkcji komponentów dla przemysłów farmaceutycznego, spożywczego i biotechnologicznego. Fabryka w Kościanie jest jedyną poza Stanami Zjednoczonymi filią tej firmy i będzie produkować głównie bardzo ważne w produkcji spożywczej sole mineralne. Produkty te wykorzystywane są także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Sole mineralne, które będą produkowane w Kościanie to m.in. sole magnezu i sole cynku. Sole te wykorzystywane są w produkcji leków, kosmetyków oraz żywności, głownie żywności specjalistycznej np. produktów dla niemowląt, osób starszych lub chorych. Zakres robót dla SARA System obejmował przygotowanie pod względem czystości całego zakładu do rozruchu oraz zabezpieczenie posadzek przemysłowych, w tym także stropów technicznych preparatami serii Corridor firmy BUZIL.

Doczyszczanie klinkieru dla Yard Development

Pierwszym intersującym zleceniem w 2020 roku było doczyszczanie posadzek wykonanych z cegieł klinkierowych w pomieszczeniach wielopolskiego inwestora i generalnego wykonawcy budownictwa mieszkaniowego spółki Yard Development.

Zadanie z pozoru tylko wydawało się proste, jednak w połączeniu z faktem, że cegły są luźno ułożone na podbudowie z betonu stworzyło Nam duże wyzwanie dla dozowania i zebrania roztworu roboczego, co znacznie utrudniło proces technologiczny.

Yard Development tworzą ludzie pełni pasji z niebanalnym podejściem do budownictwa i w pełni zaangażowani w każdy projekt, co widać w podejściu do budowania, a także w wykończeniu wnętrz biurowych przyciągającym uwagę.

Doczyszczanie i zabezpieczanie posadzki dla IVT

Ostatnim zleceniem w 2019 roku było doczyszczanie i zabezpieczenie posadzki magazynu dla zlokalizowanej w Wysogotowie firmy IVT. IVT produkuje akcesoria uzupełniające do pokryć dachowych. Spółka powstała przed 20 laty w Holzwickede koło Dortmundu na terenie Niemiec.

Firma oferuje szeroki wybór produktów przeznaczonych do dachów spadzistych i płaskich, a także akcesoria od montażu i mocowań do dachów i ścian. Nasze zlecenie obejmowało doczyszczenie posadzki magazynu wysokiego składowania oraz jego zabezpieczenie preparatem S 720 BASIC.

SARA System sponsorem kobiecej koszykówki

W listopadzie zarząd spółki podjął decyzję o współpracy z klubem sportowym AZS AJP Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Uczestnictwo w tym projekcie jest pionierskim posunięciem w historii spółki gdyż jak dotąd spółka nie sponsorowała działalności sportowej. Efekty tej współpracy będziemy mogli ocenić po zakończeniu obecnego sezonu rozgrywek 2019/2020 – na razie cieszymy się z promocji umacniania wizerunku spółki gdyż mecze tej Ligi są retransmitowane przez czołowe kanały sportowe w naszym kraju.