Aktualności

Zakupy  Flotowe zakończone

W lipcu zakończyliśmy zakupy nowych samochodów marki CITROEN do naszej floty. W związku z naciskiem jaki kładziemy na terminowe wykonywanie zleceń  dostrzegamy  jak istotną rolę odgrywa bezawaryjność i funkcjonalność pojazdów, które użytkujemy. O wyborze tej marki zadecydowały także niskie koszty eksploatacji tych pojazdów i wysoka wartość rezydualna. Obecnie spółka użytkuje samochody z każdego segmentu oferowanego przez tą markę. Są to zarówno mniejsze samochody dostawcze jak Citroen Berlingo, ale także średnie auta wykorzystywane przez nasz serwis jak Citroen Jumpy, czy największy z dostępnych  samochodów ciężarowych Citroen Jumper, który realizuje zadania związane z logistyką i łańcuchem dostaw, tak na trasach krajowych, jak i zagranicznych. Od początku działalności spółki naszym kompleksowym dostawcą usług flotowych, w tym sprzedażą, serwisem i obsługą ubezpieczeniową jest firma Citroen Labijak Auto z Poznania. Nasze samochody cechuje  jednolita kolorystyka i są zawsze oznaczone logotypem spółki oraz krótkim opisem działalności. W najbliższej przyszłości zamierzamy kontynuować cykliczną wymianę floty, by średni wiek pojazdów użytkowanych przez pracowników nie przekraczał trzech lat.

Rewitalizacja posadzek dla ProIntro

W maju od spółki PRO-INTRO z Chludowa otrzymaliśmy zlecenie rewitalizacji zdegradowanej posadzki przemysłowej. W związku z rozpoczęciem działalności w nowej lokalizacji nasz klient chcąc prowadzić w tych pomieszczeniach wymagającą wysokiej czystości powietrza introligatornię zdecydował się na kosztowny proces rewitalizacji mechanicznej i chemicznej, jako gwaranta braku pylenia posadzki i poprawienia parametrów technicznych i wizualnych. Zadanie o tyle trudne, że posadzka przez poprzedniego użytkownika przez blisko 15 lat była intensywnie użytkowana, ale tylko sporadycznie zamiatana. Stąd też pierwszym zabiegiem było dokładne jej szlifowanie na mokro padami diamentowymi 3M, a następnie przeprowadzenie żmudnego procesu odtłuszczania i wywabiania plam. Po neutralizacji posadzka została zagruntowana polimerem oraz zabezpieczona preparatem S740 Brilant firmy BUZIL, której jesteśmy certyfikowanym doradcą technicznym.

Pierwsza edycja szkoleń zakończona!

Największą wartością naszej spółki są pracownicy, dlatego zarząd spółki Sara System z roku na rok przeznacza na ich dokształcanie znaczne środki finansowe. Zdobyte na szkoleniach kompetencje, wiedza oraz zaangażowanie są źródłem rozwoju naszej spółki oraz jej przewagi konkurencyjnej na rynku firm. Majowym spotkaniem zakończyliśmy roczny cykl szkoleń mający na celu rozwój kompetencji menadżerskich kadry zarządzającej, a także stworzenie od podstaw Księgi Standardów, która ma być dla wszystkich pracowników źródłem wiedzy o spółce, jej zasobach oraz procedurach w niej obowiązujących. W co miesięcznych szkoleniach, które prowadził Tomasz Szwed brali udział Kierownicy, a także Zarząd Spółki. Nasz trener to Pedagog, absolwent Wydziału Nauk Społecznych UAM oraz podyplomowego studium marketingu w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i psychologii społecznej w praktyce w SWP. Posiada certyfikat metody Thomas International. Ukończył specjalistyczny program szkoleniowy train the trainer z zakresu coachingu i zarządzania prowadzony przez IMPACT POLSKA. Promotor na kierunkach Psychologia Zarządzania oraz Zarządzanie i Administracja. Konsultant merytoryczny i autor programu na Podyplomowym Studium Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i Szczecinie. Z naszą spółką związany jest już od prawie 10 lat, będąc w 2008 roku promotorem pracy dyplomowej napisanej na przykładzie naszej spółki pt.:“Strategia jako fundament funkcjonowania organizacji”.

Elektroklim ma nową siedzibę !

Na zlecenie przedsiębiorstwa WPIP z Poznania, Generalnego Wykonawcy obiektów budowlanych zrealizowaliśmy zlecenie polegające na wykonaniu zabezpieczenia posadzki hali montażu podzespołów w nowo wybudowanej siedzibie firmy ELEKTRO-KLIM. Hala o powierzchni 150m2  była jedną z najmniejszych, w których wykonywaliśmy tego typu prace. Jednak bez względu na powierzchnię nasze zaangażowanie było równie wysokie jak przy obiektach wielkopowierzchniowych. Jako Podwykonawca WPIP byliśmy odpowiedzialni za całokształt prac związanych z przygotowaniem budynku do odbioru przez INWESTORA. Firma Elektro-Klim działa na rynku już ponad 15 lat, budując w tym czasie portfolio Klientów i wizerunek sprawdzonego i wiarygodnego dostawcy usług. Oferuje nowoczesne i kompleksowe rozwiązania z zakresu instalacji elektroenergetycznych, teletechnicznych oraz automatyki. Ich zespół tworzy ponad 120 wykwalifikowanych fachowców. Łącząc wiedzę z wieloletnim doświadczeniem dążą do maksymalnego spełnienia oczekiwań Klienta.  Firma dysponuje potencjałem pozwalającym zrealizować nawet najtrudniejsze zadania inwestycyjne. Ich kompetencje i doświadczenie, pozwoliły  stać się ze wszechmiar wiarygodnym partnerem. Oferują Klientom kompleksowe rozwiązania i pomoc począwszy od wykonania kosztorysu ofertowego przez wykonanie projektu wykonawczego, realizację kompleksowego zakresu prac, a skończywszy na wykonaniu projektu powykonawczego. Ponadto, każdy Klient może liczyć na ich pomoc w pełnym zakresie doradztwa technicznego.

Naprawa posadzki JASOPELS

Na zlecenie firmy JASOPELS z Obornik Wielkopolskich wykonaliśmy prace rewitalizacyjne posadzek przemysłowych, które zostały wykonane sposobem gospodarczym kilkanaście lat temu, a ich intensywne użytkowanie odbiło się na nich bardzo niekorzystnie. Posadzki posiadały liczne pęknięcia i wykruszenia, szorstką powierzchnię i wysoką chłonność wody co uniemożliwiało ich pielęgnację. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich było dokładne oczyszczenie powierzchni z resztek zbrojenia i zanieczyszczeń mineralnych. Kolejnym krokiem było przeszlifowanie całej powierzchni posadzki padami diamentowymi, dokładne jej zmycie i neutralizacja. Następnie skupiliśmy się na określeniu obszarów, na których musiała zostać wykonana hydro-izolacja. Ostatnim krokiem było zagruntowanie i zabezpieczenie posadzki preparatami z linii produktowej BUZIL: S 720 BASIC oraz S 740 BRILANT. Efekt naszych prac zyskał pozytwną opnię zleceniodawcy, co zaowocowało kolejnym zleceniem. JASOPELS będąc jednym z głównych, światowych dostawców dla przemysłu futrzarskiego, stawia sobie za cel dostarczenie wysokiej jakości produktów oraz usług hodowcom na całym świecie. Historia Jasopels rozpoczęła się w 1997 roku, gdy Mads Rasmussen założył firmę Danish Wire Technic Aps produkującą kotniki i klatki. Wraz z rozwojem firmy, Rasmussen zaczął realizować swoją wizję zostania kompleksowym dostawcą wyposażenia dla przemysłu futrzarskiego – poprzez pozyskiwanie licznych firm specjalizujących się w produkcji maszyn do skórowania, karmiarek i klatek. W wyniku przejęcia Jasopan A/S w 2003 roku, firma zakończyła proces transformacji i stała się dużym i wszechstronnym dostawcą pod nową nazwą Jasopels A/S. Główna siedziba Jasopels mieści się w Bording, w Jutlandii (Dania) – w samym sercu duńskiego przemysłu futrzarskiego. Firma posiada również od 2005 roku swoje zakłady produkcyjne w Polsce, w Obornikach Wielkopolskich oraz Chludowie k/Obornik.