Aktualności

Kolejne szkolenie technologiczne BUZIL

Umiejętny styl kierowania personelem oraz przemyślany system motywacyjny powodują, że pracownicy są zadowoleni i wydajnie pracują. Oprócz sprawiedliwej płacy, jasnych kryteriów ocen i pochwał ze strony pracodawcy, motywującą rolę mogą odegrać właśnie dobrze przeprowadzone szkolenia. Nowozatrudniony pracownik rozpoczyna swoją karierę w naszej firmie od szkolenia polegającego na dokładnym  zaznajomieniu się ze specyfiką swojej przyszłej pracy, a także na szczegółowym zapoznaniu się z środkami, za pomocą których będzie pracował. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej firmy i osób, które przeszkolą pracowników. W tej dziedzinie także stawiamy na profesjonalizm. Główny technolog firmy BUZIL Jacek Szargan szkoli naszych pracowników w tym właśnie zakresie od 10 lat. Osoba po odbyciu tak profesjonalnego szkolenia nie ma obaw przed ich bezpiecznym zastosowaniem, bo jak wiadomo, informowanie jest kluczem do działań profilaktycznych. Przyszły pracownik od razu wie jak chronić swoje zdrowie, efektywnie wykonując powierzone mu zadania przy użyciu wykorzystywanych profesjonalnych środków chemicznych.

Renowacja posadzki pod halę okleinowania

SARA System poza zleceniami zewnętrznymi wykonuje także rewitalizacje posadzek dla swoich dotychczasowych klientów. W związku z dynamicznym rozwojem i przeniesieniem magazynu wyrobów gotowych do innej lokalizacji, nasz klient ALUPLAST zlecił nam doczyszczanie oraz zabezpieczenie posadzki hali po tym właśnie magazynie. W rewitalizowanej hali zostaną teraz zlokalizowane linie okleinowania profili okiennych. Świat wokół nas staje się coraz bardziej kolorowy,  a co za tym idzie sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Coraz bogatsza gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjność cenowa stolarki plastikowej zdecydowały o jej rosnącej od lat popularności i wyraźnej dominacji nad stolarką drewnianą. Dlatego też niezbędnym stało się rozbudowanie istniejącego parku maszynowego i przeniesienie produkcji do większej hali. Nasz klient oczekiwał doczyszczenia i poprawy strony wizualnej posadzki, a biorąc pod uwagę jej dotychczasowe intensywne użytkowanie i niemożność wykonywania codziennej bieżącej pielęgnacji - nie było to zadaniem łatwym. Zdjęcie dokumentuje efekt naszych prac przed i po renowacji.

Kolejna budowa WPIP za nami!

W październiku otrzymaliśmy wielozakresowe zlecenie od naszego partnera – Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Budowlanej na kompleksowe przygotowanie do przekazania magazynu wysokiego składowania. Inwestorem jest spółka z branży farmaceutycznej PHYTOPHARM Klęka SA, dla której zarówno Generalny Wykonawca jak i nasza spółka realizuje już kolejne zlecenie. Zakres naszych prac obejmował między innymi odpylenie i umycie preparatem zawierającym inhibitory korozji całej konstrukcji stalowej hali, a także  po zakończeniu montażu regałów wysokiego składowania gruntownego umycia ścian oraz posadzki. Na szczególną uwagę zasługuje system gaszenia pożaru zamontowany w magazynie. Po wykryciu ogniska ognia z wytwornic piany zlokalizowanych pod dachem w ciągu kilkudziesięciu sekund zostaje wytworzona piana gaśnicza, która wypełniając całą kubaturę magazynu zamyka dostęp tlenu, a w konsekwencji gasi pożar w ciągu kilku minut od zaistnienia. System ma tę przewagę, że po spłukaniu pozostałości piany  zarówno regały , konstrukcja jaki i nie naruszony przez ogień towar mogą być dalej użytkowane co znacznie ogranicza straty spowodowane przez sam pożar i akcję gaśniczą. Przed przekazaniem obiektu Inwestorowi niezbędne było testowe uruchomienie wytwornic , naszym zadaniem było umycie magazynu po zakończonym teście.

Renowacja kaplicy w Kamionkach

Wrzesień rozpoczęliśmy ciekawym zleceniem renowacji posadzki przemysłowej w miejscu kultu religijnego  – kaplicy pod wezwaniem Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach. Zadanie o tyle trudne, że w kaplicy odbywają się codziennie msze święte, zatem z  wykonaniem zlecenia należało się dostosować do harmonogramu wydarzeń w parafii. Posadzka choć wykonana poprawnie  nie była należycie pielęgnowana, co doprowadziło do powstania miejscowych uszkodzeń i głęboko zalegających w jej strukturze zanieczyszczeń.  Po doczyszczeniu i zabezpieczeniu posadzki administrator kaplicy został poinformowany o sposobach minimalizowania jej uszkodzeń, a także otrzymał pakiet materiałów informacyjnych i Instrukcję Pielęgnacji Posadzki wraz z  preparatem do jej codziennej pielęgnacji.

Kolejny COMAC Ultra 85 BS

W związku z podpisaniem kolejnego kontraktu długoterminowego na codzienny serwis blisko 46 tysięcy metrów kwadratowych posadzek, niezbędny stał się zakup kolejnego samojezdnego automatu z segmentu premium jakim jest COMAC Ultra 85 BS. Jest to już 7 automat klasy ULTRA jakim dysponuje nasza firma. Zmywarka COMAC Ultra produkowana jest w dwóch wersjach użytkowych, zamiatająco – zmywającej oraz szorująco – zmywającej. Maszyny te cechuje bezawaryjność oraz niespotykane w tej klasie urządzeń rozwiązania mające wpływ na komfort pracy operatora, takie jak tryb pracy w pełni automatyczny czy amortyzowany fotel wraz z podłokietnikami z pełną regulacją ustawień. Maszyny te mogą na jednym cyklu ładowania akumulatora zmyć nawet 20 000 metrów kwadratowych posadzki co czyni je optymalnymi do pracy w cyklu 8 – godzinnym. Istotnym elementem wpływającym na decyzje o ich zakupie ma dostępność do części zamiennych, a także niski koszt materiałów eksploatacyjnych. Obecnie spółka posiada blisko 60 zmywarek tej marki z każdej z oferowanych przez producenta klasie użytkowej.