Aktualności

BAŁYK Tower na ukończeniu

W samym sercu Poznania otwarto BAŁTYK Tower - nowoczesny biurowiec, zaprojektowany przez jedną z najbardziej uznanych pracowni architektonicznych na świecie - MVRDV. Jesteśmy dumni z faktu, że i SARA System miała swój udział w tej inwestycji. Generalny wykonawca budynku firma PORR zleciła naszej firmie prace porządkowe wokół budynku - czyszczenie i mycie infrastruktury oraz posadzek. Prace były o tyle skomplikowane, że byliśmy jedną z wielu firm, które w ostatnich dniach przed oficjalnym otwarciem wykonywały roboty na tej inwestycji, a przy tym nasz odcinek prac nie był wyłączony z użytkowania dla mieszkańców Poznania. Budynek wygląda inaczej w zależności od miejsca, w którym stoimy. Zmienia się jak kameleon. Rozszerza się lub zwęża, jest smukły i rozległy zarazem - wszystko zależy od punktu, w którym znajduje się obserwator. 16-piętrowy budynek od początku budził kontrowersje. Zarzucano mu przeskalowanie i nie wpisywanie się w otaczającą przestrzeń. Jednych oburza, innych zachwyca, ale jedno jest pewne - obok tego obiektu nie można przejść obojętnie. 

SARA System na Targach Pracy

Targi pracy to zyskująca coraz większą popularność forma spotkania pracodawcy z potencjalnym kandydatem na pracownika. Jest ono cenne dla obu stron. Stąd też nasza decyzja by pojawić się na Targach Pracy w Kościanie. Poszukujący zatrudnienia mogą szybko i efektywnie dowiedzieć się „z pierwszej ręki” jak wyglądają warunki zatrudnienia w naszym przedsiębiorstwie i zadać pytania, na które nie zawsze można uzyskać odpowiedzi w Internecie czy przez telefon. Na tego typu wydarzenia coraz chętniej przybywają absolwenci oraz osoby posiadający orzeczenie o niepełnosprawności. Jest to dla nich dobra okazja, by zmierzyć się ze swoimi obawami i lękami, czasem stereotypami dotyczącymi tego, jak potraktuje ich pracodawca wiedząc, że towarzyszy im jakaś niepełnosprawność lub brak doświadczenia. W niezobowiązującej atmosferze, zapewniającej dużą anonimowość i wymianę informacji, absolwenci oraz niepełnosprawni kandydaci mogą dowiedzieć się jakie miejsca pracy możemy im zaoferować. Obecnie Diversity Index, który ocenia politykę różnorodności i zatrudnienia naszej firmy jest na wysokim poziomie właśnie dzięki zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Zakup specjalistycznej szlifierki Schwamborn

Niemal każdego miesiąca napotykamy w zleceniach posadzki tak silnie zdegradowane, że metody rewitalizacji chemicznej, czy też mechanicznej, które stosujemy nie przynoszą spodziewanych efektów. Szlifowanie padami przeznaczonymi do doczyszczania posadzek o ciemnym zabarwieniu doczyszcza powierzchnię posadzki, ale nie pozwala na jej wyrównanie czy też wręcz usunięcie wżerów i uszczerbków. Poprosiliśmy więc o pomoc specjalistów w tej dziedzinie - Firmę Schwamborn, którzy ku naszemu zaskoczeniu zorganizowali dla naszej firmy pokaz możliwości i zastosowań swoich urządzeń. Firma Schwamborn, założona w roku 1935 przez Pana Alois Schwamborn, jest przedsiębiorstwem z długoletnim doświadczeniem w konstruowaniu profesjonalnych maszyn do pielęgnacji i wykonywania posadzek. W siedzibie firmy mieszczącej się w miejscowości Wangen niedaleko Göppingen (na południu Niemiec) konstruowane i produkowane są od roku 1964 produkty i rozwiązania stosowane do: CZYSZCZENIA, SZLIFOWANIA, FREZOWANIA, ZACIERANIA. Wieloletnie doświadczenie, ścisła współpraca z branżą oraz ciągłe poszukiwanie nowatorskich rozwiązań sprawiają, że produkty firmy Schwamborn mają stałe miejsce w przemyśle branż czyszczącej i budowlanej. Mieliśmy okazję testować urządzenia wielofunkcyjne oraz specjalistyczne. Nasz wybór po wnikliwej analizie i testach na zniszczonej posadzce padł na maszynę serii DSM 450, gdyż jest to uniwersalna maszyna do czyszczenia, usuwania powłok, szlifowania i polerowania. Do transportu ma możliwość rozdzielenia na dwa moduły. Wierzymy, że zakup ten w pełni i szybko przyniesie Nam korzyści i pozwoli zaistnieć także na rynku obróbki mechanicznej posadzek.

W podziemiach STAREGO RYNKU w Poznaniu...

Jesteśmy profesjonalną firmą, która wykonuje rewitalizacje posadzek głównie na dużych powierzchniach. Jednak nie stronimy też od mniejszych , szczególnie jeśli znajdują się w specyficznych, czy interesujących miejscach. I tak w lutym podjęliśmy się zadania  przygotowania i zabezpieczenia posadzki w nowych , niedawno odkrytych przez archeologów podziemiach Starego Rynku w Poznaniu. Inwestor przeznaczył te położone blisko 10 metrów pod ziemią krypty na prestiżową restaurację, gdzie w otoczeniu kilkusetletnich murów będzie można zjeść wyszukane dania kuchni staropolskiej przy dźwiękach muzyki klubowej. Obawialiśmy się sytuacji w której  impregnat polimerowy przy tak dużej wilgotności posadzki nie wniknie wystarczająco głęboko w strukturę betonu. Konieczne by przyspieszyć ten proces okazały się nagrzewnice, które znacznie poprawiły cyrkulację i temperaturę powietrza.  Na tej głębokości temperatura oscyluje na bardzo niskim , niesprzyjającym preparatom impregnującym poziomie.  Ostatecznie po kilkudziesięciu godzinach impregnat się utwardził, a my otrzymaliśmy zaproszenie na uroczyste otwarcie owej restauracji.

Rozpoczęcie robót dla spółki BUD-RENTAL

Dla spółki Bud-Rental Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością INVESTMENT Sp.k. prowadziliśmy roboty związane z rewitalizacją posadzki w jednym z ich centrów magazynowych. Cechą szczególną prac było zaangażowanie kilku procesów w celu odbudowy posadzki znacznie już zdegradowanej chemicznie i mechanicznie przez Najemcę.  Nasze roboty przebiegały kilku-etapowo, od doczyszczania posadzki, po jej szlifowanie z udziałem maszyny firmy Schwamborn DSM 450 uzbrojonej w tarcze diamentowe. Końcowym procesem było zabezpieczenie posadzki preparatem S 740 Brillant firmy BUZIL. Spółka Bud - Rental oferuje własne powierzchnie produkcyjne, magazynowe i biurowe w Centrach Magazynowych opisanych na stronie internetowej oraz świadczy profesjonalne usługi magazynowania. Obecnie posiada powierzchnie magazynowe w Poznaniu, Bugaju koło Poznania oraz Swarzędzu Jasinie, a także w Paczkowie pod Poznaniem. Kończąc te roboty otrzymaliśmy kolejne zlecenie na prace w innej lokalizacji klienta co było potwierdzeniem profesjonalizmu naszych usług.