Aktualności

SARA System dla spółki  IMPAKT przygotowała nową siedzibę

Na zlecenie Generalnego wykonawcy obiektu firmy REAL Leszno nasza spółka przygotowała do odbioru trzykondygnacyjny budynek biurowy wraz z magazynem wysokiego składowania o wysokości 15 metrów. Oprócz standardowych prac otrzymaliśmy także zlecenie na doczyszczenie i zabezpieczenie posadzki magazynu.  Inwestorem jest firma IMPAKT z Puszczykowa. Firma REAL Włodzimierz Pospiech specjalizuje się w realizacji obiektów przemysłowych, centrów logistycznych i handlowych, jak również w obsłudze inwestycji budowlanych „pod klucz” tzn. począwszy od wyboru terenu pod inwestycje poprzez prace projektowe, prace wykonawcze, a skończywszy na oddaniu obiektu do użytkowania. Impakt powstał w 1997 roku w Rawiczu, jako własność osoby fizycznej. W 1999 roku został utworzony oddział poznański, a w 2002 roku firma Impakt zmieniła formę prawną i przekształciła się w Impakt Sp. z o.o. Początkowo głównym profilem działalności była dystrybucja programów użytkowych, edukacyjnych i gier komputerowych. Wraz z rozwojem firmy i rozszerzaniem się sieci dystrybucji wprowadzony został nowy asortyment w postaci akcesoriów komputerowych i nośników danych. Szybko zostały podpisane umowy dystrybucyjne z czołowymi krajowymi dostawcami. Reagując na zmiany rynkowe po wejściu Polski do UE, firma zaczęła importować produkty znanych światowych producentów oraz promować własne marki, dodatkowo posiadając status dystrybutora kilku dużych korporacji międzynarodowych mających swoje oddziały na terenie Polski.

Firma BESTA naszym zadowolonym klientem

Dla firmy BESTA zajmującej się produkcją rolet materiałowych wykonaliśmy prace polegające na doczyszczeniu i zabezpieczeniu posadzki magazynu wyrobów gotowych o powierzchni 2200 metrów i wysokości 11 metrów. W zakres naszych prac weszły także roboty związane z przygotowaniem do odbioru pomieszczeń biurowych oraz socjalno-sanitarnych. Generalnym Wykonawcą magazynu była firma WPIP z Poznania, z którą od wielu lat współpracujemy. Od 25 lat firma Besta specjalizuje się w produkcji systemów do rolet materiałowych, będąc jednym z liderów swojej branży w Polsce. W ciągu ostatnich lat wprowadza szereg nowatorskich rozwiązań dostosowując produkty pod względem technologicznym, funkcjonalnym i estetycznym, do wymogów współczesnego odbiorcy. Innowacyjność rozwiązań Besty polega na niekonwencjonalnym podejściu do konstrukcji systemów przypominającą ideę „klocków lego” – czyli zestaw komponentów podstawowych, z których można tworzyć różne typy i rodzaje roletek.

Poszerzamy zakres usług o Utrzymanie Ruchu

Świadczenie usług z zakresu Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych kolejnym ważnym krokiem w rozwoju naszej spółki. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów podjęliśmy się  wykonywania prac okresowych i bieżących  z zakresu tzw. “Miękkiego Utrzymania Ruchu“, a więc działań z zakresu wymiany elementów eksploatacyjnych linii produkcyjnych, ich regularnemu serwisowi oraz bieżącej obsługi pogwarancyjnej. W lutym bieżącego roku otrzymaliśmy zlecenie od firmy ETEX z siedzibą w Olkuszu na wykonanie prac okresowych i naprawczych wraz z wymianą wadliwych elementów w ich fabryce dachówek ceramicznych. Prace polegały na demontażu w pełni zautomatyzowanych wózków transportowych, wymianie wadliwych kaset oraz ponownym ułożeniu ich w ściśle określonym porządku umożliwiającym ich pobranie przez sekcję robotów. Z zadania wywiązaliśmy się przewyższając oczekiwania klienta, co zaowocowało podjęciem stałej współpracy w tym zakresie.

Firma HELICOPTER CENTER serwisująca statki powietrzne naszym Klientem

LARS HELICOPTER CENTER w związku z rozbudową serwisu na lotnisku w Kobylnicy zleciło naszej spółce doczyszczenie oraz nałożenie poliuretanowego filmu ochronnego na posadzkę hali serwisowej. Czystość posadzki oraz całego otoczenia serwisu helikopterów ma kluczowe znaczenie przy zarządzaniu ciągłą zdatnością do lotu statków powietrznych. LARS HELICOPTER CENTER powstało w 2004 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie w zakresie obsługi technicznej śmigłowców. W krótkim czasie okazało się, że wartości, które towarzyszyły powstaniu działu śmigłowcowego, takie jak: fachowość, sprawność i rzetelność we wszystkich wykonywanych przez nas działaniach, są pilnie poszukiwane na rynku przez innych użytkowników śmigłowców. Ten fakt zwrócił firmę w stronę działalności komercyjnej, której owocem jest dziś stała współpraca z wieloma klientami korzystającymi z tych usług.  Posiadają autoryzację Robinson Helicopter Company, która jest świadectwem ich kompetencji w zakresie obsługi śmigłowców tej marki. Personel serwisu to ludzie, którzy zdobyli swoją wiedzę nie tylko w ośrodkach szkoleniowych należących do producentów w Stanach Zjednoczonych, ale również w wielu innych lokalizacjach na terenie Europy.

SARA System ponownie wspiera THULE

THULE po raz kolejny zleciło nam zabezpieczenie posadzki w swoim najnowszym centrum dystrybucyjnym w Hucie Szklanej, które będzie obsługiwać logistycznie całą Europę.
Thule pomaga w transporcie dowolnego ładunku bezpiecznie, łatwo i z klasą, ułatwiając prowadzenie aktywnego stylu życia. Zajmują się oni produkcją uchwytów i bagażników, walizek i toreb, a także sportowych wózków dziecięcych i rowerowych fotelików dla dzieci. 

Powierzchnia magazynu wysokiego składowania, którego generalnym wykonawcą było WPIP to 12000 metrów kwadratowych. Prace od początku były utrudnione ze względu na fakt, iż na posadzce posadowiono już regały wysokiego składowania, co uniemożliwiło wykonywanie prac maszynowo. Zaangażowanie całego zespołu doprowadziło do terminowego wywiązania się  z powierzonych nam prac, a miłym akcentem kończącym tamte działania było podpisanie umowy na regularną pielęgnację posadzki.